ESTHub kaardirakenduse kirjeldus

ESTHub on riiklik satelliidiandmete keskus, mille kaudu on kasutajatel võimalik otsida ja alla laadida Copernicus programmi andmeid. Samuti pakub ESTHub riigiasutustele võimalust andmeid töödelda. ESTHub kogub Eesti huviala kohta Sentinelide ja Landsat-8 andmeid ning pakub nende andmete kiiret allalaadimist.

Satelliidiandmed on kasutajatele kättesaadavad ka veebirakenduses Satiladu (https://satiladu.maaamet.ee/), kus andmed uuenevad iga päev ja on huvilisele kättesaadavad juba samal õhtul. Satilao interaktiivse kaardirakenduse abil on võimalik hinnata satelliidiandmete potentsiaalset lisandväärtust oma eriala jaoks, samuti on võimalik luua originaalseid kaardikihte ja neid teistega jagada. Fookusesse on seatud valguse eri spektriosade ning olulisemate maakatteindeksite kasutusvõimaluste tutvustamine. Võrdlemiseks on kättesaadav ka tavavärvides kaardikiht.

Vajadusest rakendada Sentinel-2 satelliidipilte ja Satilao keskkonnas arendatud valevärvipilte koos XGIS-i kaardikihtidega, valmis 2023. aasta maikuus ESTHubi kaardirakendus Sentinel-2 andmete väljakuvamiseks. Kaardirakendus pakub kasutajatele eriilmelisi ja funktsionaalseid aluskaarte ning võimaldab paremmenüüs oleva eelvaateriba kaudu vahetada otsitavat kuupäeva satelliidipildi vaatamiseks. Satelliidipildid uuenevad kaardirakenduses iga päev.

Kaardirakenduse kasutusjuhend

X-GIS 2.0 versioon ( 3.9 MB, 14.02.2023 )

Kaardirakenduse tugi

Korduma kippuvad küsimused
kaardirakendus@maaamet.ee
665 0600

Kaardirakenduse kihid ja otsingud

Kokku 11 kihti.
Loetelu ESTHub kihtidest.
Kihi nimiKihi avamine rakenduses
Registreeritud KÜ

Kiht on päritav järgmiste parameetritega:

Ava kiht või ja ava otsing
URL
Tunnus Ava kiht
Lähiaadress Ava kiht
Registriosa Ava kiht
Asustusüksus Ava kiht
KÜ mõõdistuse järgi Ava kiht
Hübriid Ava kiht
Puittaimestiku mask (ETD) Ava kiht
Lageda ala mask (ETAK) Ava kiht
Veekogude mask (ETD) Ava kiht
Märgala mask (ETAK) Ava kiht


Viimati muudetud: 09.04.2024 14:57
Tagasi algusesse