Palverännutee rakenduse kirjeldus

Palverännutee portaali (www.palverand.ee) kaardirakendus valmis Maa-ameti ja Pirita Kloostri Sõprade Seltsi koostööna.

Kaardirakenduses kuvatakse palverännaku teekonnale jäävaid punkte ja soovituslikke marsruute, mida teekonna läbimiseks kasutada. Teekond algab Pirita kloostrist, läheb läbi seitsme maakonna huviväärtuste ja lõpeb Vastseliina linnuse külastuskeskuses. Mitmes kohas jaguneb teekond mitmeks paralleelseks haruks, mis hiljem taas kokku saavad. Põhiteekonna pikkus on 465 kilomeetrit.

Välitöö tegid Pirita kloostri sõbrad eesotsas Lagle Parek-iga, olles selle raames külastanud kõiki huvipunkte ja ka reaalselt looduses läbinud pea 170 km teekonnast, kandes selle kaardile. Teekonna määramisel on püütud vältida suurema liiklusega teid ja eelistada loodusradu ning huvipunktidena on kaasatud ka põhjendamatult  vähest tähelepanu pälvinud, kuid kultuurilooliselt siiski olulisi kohti.

Maa-amet kandis huvipunktid ja soovituslikud marsruudid võimalikult täpselt kaardile ning koostas kaardirakenduse.

Teekond ei ole lõpuni veel paika loksunud, ka käesoleval suvel toimuvad Pirita kloostri sõprade poolt teekonna ja huvipunktide täpsustamise tööd.

Andmete allalaadimine

Lisainfo

Sisuliste küsimuste korral palume tutvuda www.palverand.ee alamlehega Teekond. Kui seal info puudub või on puudulik, palume võtta ühendust palverännu portaali kontaktidega.

Kaardirakenduse tugi

kaardirakendus@maaamet.ee
675 0866


Viimati muudetud: 11.08.2020 15:03
Tagasi algusesse