Liigu edasi põhisisu juurde

WMS-i kasutamise tingimused

1. WMS teenus ei ole mõeldud kaartide allalaadimiseks, vaid kaartide reaalajas kasutamiseks (vaatamiseks), pärides kaardipildi otse Maa-ameti serverist. Nõnda on tagatud, et kasutaja näeb kõige ajakohasemat seisu riiklikes registrites peetavatest ruumiandmetest, mille alusel kaardipilt luuakse. Jälgime teenuse kasutamise koormust ning sulgeme ligipääsu IP aadressidele, millelt esitatavate päringute hulga ja intensiivsuse põhjal on alust arvata, et tegemist on andmete massilise allalaadimise või rünnakuga Maa-ameti serverite vastu. Suletud IP aadressidele on võimalik teenusele ligipääs uuesti avada, kui on välja selgitatud masspäringute tegemise põhjused.

2. Kuna tegemist on avaliku teenusega, on teenuse kasutamise populaarsust ja sellest tulenevat koormust serveritele keeruline prognoosida. Eesmärk on pakkuda kvaliteetset teenust mõistliku koormuse korral. Suurest koormusest tingituna võib teenuse kiirus olla kõikuv ning seetõttu ei pruugi see sobida aluskaartide kuvamiseks süsteemides, mille puhul on päringutele vastuse saamise aeg ja muud käideldavuse parameetrid olulise tähtsusega.

3. Kõik teenuse kaudu nähtavate andmete (digitaalsete kaartide) varalised õigused kuuluvad Maa-ametile. Teenuse kasutamise läbi ei toimu andmete mistahes õiguste võõrandamist teenuse kasutajatele.

4. Juhul, kui kaardipilti kasutades ei ole selgelt nähtav teenusesse integreeritud viide "Maa-amet", tuleb teenuse kaudu saadud kaardipildi näitamisel erinevates interneti- ja töökohapõhistes kaardirakendustes viidata Maa-ametile kui andmete tootjale nii, et viide on kasutajale kaardipilti vaadates pidevalt ja selgel kujul nähtav. Näiteks "Aluskaart: Maa-amet". Vormistatud töödes ja väljatrükkides tuleb selguse huvides viidata detailsemalt - näiteks: aluskaardi nimetus, Maa-amet, väljavõtte kuupäev.


Viimati muudetud: 14.11.2019 14:59
Tagasi algusesse