Logistikaringide planeerimine

Teema Ruumiandmete kasutamine logistikaringide planeerimisel
Asutus/isik Omniva / Eesti Post
Maa-ameti andmed, mida kasutati aadressiandmed, haldus-ja asustusjaotus, aluskaardid
Muud andmed, mida kasutati postkastid, teedeandmed, liiklusandmed, ilmaandmed, geograafilised takistused...
Kirjeldus Omniva kasutab ruumiandmeid logistikaringide planeerimisel, mis aitab optimeerida ning parandada postiteenuste efektiivsust ja kliendirahulolu. 

Ruumiandmete kasutamine logistikaringide planeerimisel on olulisel kohal postiteenuste efektiivsuse ja kliendirahulolu parandamisel. Selle protsessi osapooled on Omniva ise, ruumiandmete haldurid (sh Maa-amet) ning kaarditeenuste pakkujad. 

Ruumiandmete kasutamise eesmärk:

  • optimeerida postiveo marsruute ja ajakavasid,
  • vähendada kohaletoimetamise aega,
  • minimeerida logistikakulud.

Esmalt kogutakse laialdaselt erinevaid ruumiandmeid, mis hõlmavad asulate asukohti, geograafilisi takistusi, aadressi-, postkastide- ja teedeandmeid. Seejärel analüüsivad logistikud andmeid ning loovad vajalikud andmebaasid, mis saavad aluseks logistikaringide planeerimisel.

Omniva logistikainsenerid kasutavad spetsiaalset tarkvara, mis integreerib kogutud ruumiandmed klienditellimuste, saadetiste ja sõidukite andmetega. See tarkvara võimaldab genereerida optimeeritud kohaletoimetamise marsruute, mis omakorda vähendab kohaletoimetamise aega ja minimeerib logistikakulusid.

Aja jooksul logistikud ja juhid täpsustavad loodud marsruute vastavalt muutuvatele tingimustele, nagu liiklus ja ilm, tagades nii kiire ja täpse kohaletoimetamise.

Kohaletoimetamise hetkel juhivad postitöötajad ennast optimeeritud marsruutide alusel, kasutades GPS-seadmeid, mis tuginevad kaardiandmetele. See võimaldab neil jõuda kiiresti ja täpselt sihtkohta ning suurendab üldist kohaletoimetamise efektiivsust. Samuti on tagasiside kogumine kriitilise tähtsusega, nii klientide kui ka töötajate poolt, et pidevalt parandada logistikaringide tõhusust ja kvaliteeti. 

Kokkuvõte: Omniva kasutab Maa-ameti ruumiandmeid oma logistikaringide planeerimisel, mis aitab pakkuda tõhusamaid postiteenuseid ja tagada kvaliteetse kohaletoimetamise.

Omniva
Omniva

Viimati muudetud: 30.10.2023 08:44
Tagasi algusesse