Kuidas leida, mis kitsendused minu katastriüksust puudutavad?

Kasutajale on kaks kiiret võimalust teada saada katastriüksust puudutavate kitsenduste kohta. Mõlema puhul jõutakse sama tulemuseni.

Esimeseks võimaluseks on pöörduda otse Kitsenduste kaardirakendusse

  1. Ava otselingiga Kitsenduste rakendus.
  2. Sisesta oma katastriüksuse tunnus või aadress otsingureale kaardiakna ülaservas, nt 85101:001:0972, klõpsa otsingutulemusel.

Otsingutulemusena kuvatakse ruumianalüüsi tulemusena antud katastriüksuse kitsenduste loend ning vastavalt kuvatakse kaardiaknasse katastripiirid koos kitsendustega. NB! Pane tähele et kitsenduste loendiakna servas on kerimisnupp, et sirvida kõiki kitsendusi.

Katastriüksusega seotud kitsendused
Katastriüksusega seotud kitsendused

NB! Avalikus vaates ei näidata I ja II kategooria kaitseobjekte (Looduskaitseseadus). Logides sisse maaomaniku rollis on võimalik tutvuda kõigi piirangutega enda maatükil.

Sisselogimiseks 1) ava rakenduse vasakus ülemises nurgas asuvast nupust peamenüü ja 2) kliki "Logi sisse".

Kitsenduste peamenüü avamine
1) Kitsenduste rakenduses peamenüü avamine
Kitsenduste sisselogimine
2) Kitsenduste rakenduses sisselogimine

Sisselogimiseks avaneb autentimisaken, milles saab valida meelepärase sisselogimise viisi kas ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil.

Autentimisega päritakse Kinnistusregistrist, milliseid katastriüksusi omate. Saate näha nendega seotud kitsendusi ning ka I ja II kategooria kaitseobjekte näha.

Teine võimalus on läbi ükskõik millise X-GIS kaardirakenduse, kus parajasti viibite. Igasse X-GIS kaardirakendusse on läbivalt kirjeldatud andmegrupp Katastrikaart. Aktiveerides selle andmegrupi (linnutades andmegrupi Katastrikaart ees olevas kastikeses) ning sooritades infopäringu (kliki kaardiaknas huvipakkuvas kohas), on andmekihi "Registreeritud KÜ" infopäringu päises võimalus suunduda otse KÜ kitsneuste rakendusse, pöördudes sinna juba kohe sama katastriüksuse tunnusega. Koheselt tehakse ka vastav ruumianalüüs vastu Kitsenduste kihte.

  1. Avame X-GIS rakenduse, nt Looduskaitse.
  2. Leiame legendist andmegrupi Katastrikaart ja lülitame selle andmegrupi sisse (märkige hiire kursoriga linnuke andmekihi ees kastis).
  3. Sisestame otsinguribale katastriüksuse tunnuse või aadressi, nt 65401:002:0690, klikime otsingutulemusel ja kaardiaknasse avatakse antud katastriüksus.
  4. Teeme kursoriga kliki katastriüksusel (infopäring), mille peale avaneb katastriüksuse infopäringu tulemus. Registeeritud KÜ tärkinfo päise real on nupp "KÜ kitsendused", kliki seda nuppu.
Katastriüksuse infopäringust kitsenduste pärimine
Katastriüksuse infopäringust kitsenduste pärimine

Tulemusena pöördutakse Kitsenduste rakendusse, tehakse vastav ruumianalüüs ning kuvatakse kaardiaknasse juba vastav katastriüksus koos kitsenduste koondloeteluga.
Viimati muudetud: 29.02.2024 15:51
Tagasi algusesse