Kuidas eri teemade kaardikihte ühes kaardiaknas vaadata?

X-GIS kaardirakenduste keskkonda on kirjeldatud üle 1700-e erineva andmekihi ja mis on kasutuses enam kui 40-s eriteemalises kaardirakenduses. Kaardirakenduste kaudu vahendatakse erinevate omanike poolt hallatavaid andmeid erinevatest ruumiandmekogudest.

X-GIS keskkonnas on võimalik kokku pärida erinevaid andmekihte erinevatest kaardirakendustest ja panna need ühte kaardiaknasse kokku.

  1. Vali kaardirakendus mille soovid nö "rakenduse põhjaks" võtta, antud näites valime selleks "Ajaloolised kaardid".
  2. Huvipakkuval teemal kaardikihi otsimiseks sisesta universaalotsingu lahtrisse huvipakkuv märksõna, nt "Mahe". Otsing leiab mõned mahe-nimelised kaardikihid, valime näiteks "Mahepõllumajandusmaa", klõps otsingutulemustes vastaval kihil lisab selle täiendavalt "Minu kihid" alla legendiaknas.
  3. Kordame sama tegevust, otsides seekord hoopis teise kaardirakenduse andmekihti, nt seekord märksõna "Müra". Otsing leiab rohkelt müra-nimelisi kaardikihte, valime näiteks "Maanteeliiklusmüra ööpäeval (2022 strateegiline)", klõps otsingutulemustes vastaval kihil lisab selle täiendavalt "Minu kihid" alla legendiaknas.

Nii on võimalik kokku pärida erinevaid teemakihte erinevatest kaardirakendustest täpselt nii nagu soov ja huvi. Head katsetamist!

Erinevate temaatiliste kaardikihtide kokku toomined
Erinevate temaatiliste kaardikihtide kokku toomineViimati muudetud: 31.08.2023 13:49
Tagasi algusesse