Kuidas saan teada asukoha koordinaadid?

X-GIS kaardirakenduses näeb konkreetse asukoha koordinaate kolmel moel:

1. Kaardiaknas hiirekursoriga peatudes kuvatakse kursori asukoha koordinaadid kaardiakna alumises servas koordinaatide paneelil. Kasutaja näeb L-EST koordinaate (X,Y), geodeetilisi koordinaate (B,L) ning kõrgusinfot merepinnast (EH2000).

Koordinaadid koordinaatide paneelil
Koordinaatide paneelile ilmuvad kursori peatumisel asukoha koordinaadid ja kõrgus merepinnast

2. Kaardiaknas soovitud kohal klikkides tehakse infopäring ning infopäringu akna päisesse kuvatakse klikitud asukoha koordinaadid XY (L-EST), BL (geodeetilised) ja kõrgusinfo (H).

Koordinaadid infopäringu aknas
Infopäringu aknas on näha klikitud asukoha koordinaadid ja kõrgus merepinnast

3. Aktiveerides "Märgi asukoht" nupu   ja seejärel kaardil klikkides kuvatakse asukohta kollane marker ja avaneb märgitud asukoha koordinaatidega infoaken.

Asukoht on märgitud kollase markeriga
Asukoha märkimise režiimis avanev koordinaatide aken

Hea nipp! Kui sul on koha koordinaadid juba teada ning soovid seda kaardil näha, siis sisesta koordinaadid (nt 6401033.94, 682337.7) otsingukasti. Otsingutulemustes vali "Koordinaadid" ning tulemuseks näidatakse seda asukohta kaardil. Otsing toimib ka geodeetiliste koordinaatidega (nt 57.713943, 27.060016). NB! Samuti on võimalik koordinaatide järgi asukohta otsida kaardiakna vasakul all servas koordinaatide paneelil klikates. 

Asukoha otsing koordinaatidega
Koordinaadid on sisestatud otsingu aknasseViimati muudetud: 06.12.2023 14:42
Tagasi algusesse