Mida saab näha ajalooliste kaartide rakenduses?

X-GISi rakendus "Ajaloolised kaardid" on ajalooliste aluskaartide ja ajalooliste andmete (nt ajalooline haldusjaotus) jaoks mõeldud kaardirakendus. Iga-aastaselt tulevad peale uued ülelennud, toimub pidev põhikaardistamine, muutuvad halduspiirid - selles rakenduses on võimalik järk-järgult liikuda erinevate aluskaartide aastakäikude vahel ning niimoodi võrrelda ajas muutusi. Kaardirakendusse on tänaseks lisatud juba üle 200 erineva aluskaardi (hetkel kogu Eestit katvad vanimad aluskaardid isegi 19. sajandist). 

Rakenduse koosseis on perioodiliselt täienev. Iga-aastaselt lisanduvad rakendusse nii uued ortofotod kui põhikaardid oma variatsioonides, samuti leidub arhiivides veel mitmeid põnevaid kaarte, mis ootavad digitaliseerimist ja välja panemist (nt ajaloolised linnaplaanid). Aluskaardid on temaatiliselt grupeeritud, tehes grupi valiku, avanevad sinna kirjeldatud aluskaartide eelvaated. Avastamist on rohkelt!

Lisaks aluskaartidele lisanduvad iga-aastaselt ka haldusjaotused. Vanim haldusjaotus on aastast 1917 koos tolleaegsete kubermangu, kihelkondade, mõisamaade piiridega ning mõisatega.

Rohkem infot rakenduse "Ajaloolised kaardid" kohta rakenduse kirjeldusest Maa-ameti geoportaalis ja juhend kasutamise kohta siin artiklis.

Ajalooliste kaartide rakendusViimati muudetud: 29.02.2024 15:51
Tagasi algusesse