Koolituskalender

23. aprill 2024

13:00-13:45

Koolitus toimub Teamsis

Sündmus on juba toimunud.

ETAK andmete kasutamine kodukoha valikul

JÄRELVAADATAV. Märksõnad: ETAK, aadressid, kaldaerofotod, ruumiandmed, QGIS

 

K: Kuidas lisada saadud tulemus (kihtidena) veebi? 
V: 1) QGIS-i pistikprogrammi QGIS Cloud abil saab oma kaarti jagada qgisclaoud.com lehel.  2) QGIS-ile on loodud pistikprogramm nimega QGIS2Web, mis võimaldab eksportida projekti OpenLayers või Leaflet veebikaardile. Huvilistel on võimalik pistikprogramme iseseisvalt katsetada. 3) Lisaks on võimalik nüüd oma kihte X-GIS kaardirakendusse üles laadida. Seda võimalust tutvustati põgusalt eelmisel veebikoolitusel X-GIS uuemad funktsioonid ja arendused

K: Hinnatsoonid, sh kinnisvara hinnad?
V: Maatüki väärtust saab hetkel vaadata maatoimingute platvormi kaardirakenduses (https://minu.kataster.ee/) klikkides huvipakkuva katastriüksuse peal. Peagi lisandub see ka X-GIS kaardirakendusse. Kinnisvara hinda näeb kinnisvaraportaalides. Lisaks koostab Maa-amet kinnisvaraturu ülevaateid, millega on võimalik tutvuda Maa-ameti veebis.


Legend: Mari ja Jüri otsivad kodu. Mari peab õpetajaametit ja on roheenergia tuline austaja. Jüri teeb tööd kodukontoris ja eelistab elada veekogu ääres.

Sisu: Koolitusel leiame ETAK andmetest elu- ja ühiskondlikud hooned, tuule- ja päikesepargid, sidemastid, kitsenduste kaardilt veekogudega seotud kitsendused. Esitluse tegemisel kasutame QGIS vabavara ja tutvustame selle jaoks arendatud aadressotsingu ja kaldaerofotode pistikprogramme (plugins).

Koolitust viib läbi Maile Meius

Pärnu ümbruse kaart
ETAK andmete kasutamine kodukoha valikul

Viimati muudetud: 31.08.2023 13:50
Tagasi algusesse