[Maa-ameti geoportaal]  
  EST ENG
 Sisukaart  

Otsi
      
oota...

 Maa-amet
 

Maa-amet uuendas maakatte kõrgusmudelit

23. veebruar 2018, kell 13:37:36
     

Maakatte kõrgusmudeli uuendamisel kasutati Maa-ameti uue aerolaserskanneri kõrgusandmeid, tänu millele on andmestik varasemaga võrreldes täpsem. Kõrgusmudeli abil saad leida piirkonna kõrgeimad hooned, metsad jne.

Maakatte kõrgusmudel (nDSM) näitab taimkatte, hoonete ja muude inimtekkeliste objektide kõrgusi maapinnast. Näiteks on huvilistel võimalik uurida, millised on valitud piirkonna kõrgeimad hooned, kus asuvad Eestimaa kõrgeimad metsad jne. Samuti saab maakatte kõrgusmudeli abil tutvuda oma metsa, kodumaja või mõne muu kodukandis asuva objekti kõrgusega.
 

Maakatte kõrgusmudeli näide Tallinna kesklinnast
Maakatte kõrgusmudeli näide Tallinna kesklinnast

 

2017. aasta aerolaserskaneerimise andmetega kaetud alad

2017. aasta aerolaserskaneerimise andmetega kaetud alad


Kõrgusmudeliga kaardikihiga saab tutvuda Maa-ameti geoportaalis maainfo kaardirakenduse » kaudu ja ka Maa-ameti WMS-teenuses (https://kaart.maaamet.ee/wms/fotokaart?) ning lisaks geograafiliste koordinaatidega WMS-teenuses (https://kaart.maaamet.ee/wms/alus-geo?). Vana maakatte kõrgusmudelit, mis kajastab perioodi 2011 - 2014 aastavahemikku saab näha Maa-ameti ajalooliste kaartide WMS-teenuses (https://kaart.maaamet.ee/wms/ajalooline?). WMS teenuse kasutamiseks on vajalik GIS-tarkvara (nt QGIS, ArcGIS, MapInfo, MicroStation, AutoCAD MAP 3D).

Maa-ameti WMS-teenuste detailsemad kirjeldused ja nende eri tarkvaradega kasutamise juhendid asuvad Maa-ameti geoportaalis ».


Lisainfo:
Tanel Hurt, ruumiandmete büroo juhataja, tanel.hurt@maaamet.ee, 675 0125 (levitamine)
Erkko Grünthal, fotogramm-meetria osakonna peaspetsialist, erkko.grynthal@maaamet.ee, 675 0861 (andmed)

Aadressiotsing

Kehtiv aadress


Aadress enne haldusreformi

 

NB! Aadressiteisendaja andmed on üldistatud, täpseid aadressiandmete muudatusi ja järgnevusi vaata Aadressiandmete avaliku rakenduse objekti detailandmete lehelt!

 

Ava Eesti kaart
Maainfo kaardirakenduse versioon, mis töötab ka mobiilsetes seadmetes
Ava Eesti kaardi Flash versioon
Lisaks Maainfo teenusele on kaardiserverisse koondatud kõik
ülejäänud Maa-ameti avalikud kaardirakendused
Ava uus Eesti kaardi testversioon
Maainfo kaardirakenduse uue kasutajaliidese eelvaade (X-GIS 2.0)

Kaardirakenduste kaudu esitatav andmestik on informatiivne, mitte ametlik. Kaardiväljavõtete kasutamisel tuleb ära märkida andmete päritolu (näiteks "Aluskaart: Maa-amet 2019").

Kui kaardirakenduste kasutamisel tekib probleeme või küsimusi, vaadake üle korduma kippuvate küsimuste rubriik, helistage numbril 675 0866 või kirjutage e-kiri aadressil kaardirakendus@maaamet.ee

 
 
 
 
_