[Maa-ameti geoportaal]  
  EST ENG
 Sisukaart  

Otsi
      
oota...

 Maa-amet
 

Valmis 2018. aasta digitaalne Eesti põhikaart

7. veebruar 2018, kell 15:00:00
     

Maa-ametil valmis 2018. aasta digitaalne Eesti põhikaart, mis on nähtav geoportaalis ja kasutatav avaliku WMS teenuse kaudu.

Põhikaardi aluseks olevad ruumiandmed pärinevad Eesti topograafia andmekogust (ETAK) , kohanimed riiklikust kohanimeregistrist. Looduslike protsesside ja inimtegevuse mõjul on meid ümbritsev pidevas muutumises. Soovides muutustega hästi kaasas käia ning pakkuda ajakohaseid aluskaarte, uuendab Maa-amet igapäevaselt Eesti topograafia andmekogus kaartide loomise aluseks olevaid ruumiandmeid (hoonete piirjooned, kõlvikute piirid, teede telgjooned - kokku umbes saja erineva nähtusklassi objekte). Igal aastavahetusel teeme  ruumiandmetest väljavõtte ning tekitame korraga terve Eesti ulatuses uue põhikaardi, mis kajastab aasta jooksul nii topograafia andmekogus kui kohanimeregistris tehtud muudatusi. Kui põhikaart muutub üks kord aastas, siis jooksvalt (reeglina järgmisel päeval pärast muudatuse tegemist) on topograafia andmekogus tehtud muudatused nähtavad Kaart-ja hübriidkaart vaadetes.

Seoses uuele kõrgussüsteemile üleminekuga on tänavuse põhikaardi jaoks uuesti loodud ka reljeefikiht - 2,5 meetrise vahega samakõrgusjooned ja iseloomulikud kõrguspunktid küngaste tippudes ja madalamates kohtades. Madalamate kohtade paremaks eristamiseks oleme automaatselt lisanud lohkudesse langujooned. Reljeefikihi aluseks on 2012-2017 lidar lendude kõrguspunktid. Põhikaardi jaoks loodud reljeefikiht on iseseisvalt kasutatav ka Maainfo kaardirakenduses ja WMS teenuses.

Allolev joonis illustreerib ETAK andmebaasis olevate hoonete, teede ning veekogude ruumiobjekte, mille geomeetriat on viimase aasta jooksul muudetud. Rohelist värvi ruutude piires kontrolliti üle ja vajadusel uuendati kõikide nähtusklasside ruumiobjektid ning kollased ruudud iseloomustavad alasid, kus uuendati lauskaardistusena ehitisi.

2018.a. põhikaardi aluseks on ETAK väljavõte seisuga 15. detsember 2017.

Eesti põhikaart on kõige detailsem (mõõtkavatäpsus 1:5 000 - 1:10 000) kogu Eesti territooriumi kattev kaart, mida aluskaardina kasutab oma töös Eesti avalik sektor.

Aadressiotsing

Kehtiv aadress


Aadress enne haldusreformi

 

NB! Aadressiteisendaja andmed on üldistatud, täpseid aadressiandmete muudatusi ja järgnevusi vaata Aadressiandmete avaliku rakenduse objekti detailandmete lehelt!

 

Ava Eesti kaart
Maainfo kaardirakenduse versioon, mis töötab ka mobiilsetes seadmetes
Ava Eesti kaardi Flash versioon
Lisaks Maainfo teenusele on kaardiserverisse koondatud kõik
ülejäänud Maa-ameti avalikud kaardirakendused
Ava uus Eesti kaardi testversioon
Maainfo kaardirakenduse uue kasutajaliidese eelvaade (X-GIS 2.0)

Kaardirakenduste kaudu esitatav andmestik on informatiivne, mitte ametlik. Kaardiväljavõtete kasutamisel tuleb ära märkida andmete päritolu (näiteks "Aluskaart: Maa-amet 2019").

Kui kaardirakenduste kasutamisel tekib probleeme või küsimusi, vaadake üle korduma kippuvate küsimuste rubriik, helistage numbril 675 0866 või kirjutage e-kiri aadressil kaardirakendus@maaamet.ee

 
 
 
 
_