Maa-amet avalikustas 2018. aasta ortofotod

24. juuli 2018, kell 08:00:00
     

Maa-amet tegi kättesaadavaks 2018. aasta aeropildistamise alusel valminud värsked ortofotod. Nendega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduse või WMS-teenuse vahendusel.

2018. aasta kevadiste ja suviste lendudega tehtud aerofotode alusel valminud värsked ortofotod on nüüd Maa-ameti geoportaalis kõigile nähtavad. Nendega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduse või avaliku WMS-teenuse vahendusel. Ortofotot näeb nii, kui minna viidatud kaardirakendusse ja valida vasakult menüüst 'ortofoto'. Ortofotosid kasutatakse Eesti topokaardistuse alusmaterjalina, muudatuste kaardistamiseks, PRIA põllumajandustoetuste kontrolliks, situatsiooni kontrolliks, juriidilise tõendusmaterjalina, planeeringute alusena, metsade inventeerimiseks, keskkonnakaitselistel eesmärkidel jne.

Ortofotod on Eestimaa piires erineva ruumilise lahutusvõimega - tiheasustusaladel on see suurem ja hõredama asustusega aladel väiksem.

  • 10-sentimeetrise ruumilise lahutusvõimega asulad: Tallinn ja osa Harjumaast (Maardu, Viimsi, Lagedi, Loo, Jüri, Assaku, Kangru, Harku, Tabasalu jt), Tartu, Pärnu, Abja-Paluoja, Antsla, Elva, Karksi-Nuia, Kilingi-Nõmme, Kuressaare, Lihula, Nasva, Otepää, Põltsamaa, Põlva, Pärnu-Jaagupi, Räpina, Suure-Jaani, Tootsi, Tõrva, Valga, Viljandi, Võhma, Võru, Vändra, Vaindloo ja Uhtju saared.
  • 20-sentimeetrise ruumilise lahutusvõimega kevadine lehevaba lend katab Ida-Viru maakonna, Lääne-Viru maakonna, pool Jõgeva maakonnast, osa Järva ja Harju maakonnast ning Lõuna-Eestis Antsla ja Võru vahelise ala.
  • 25-sentimeetrise ruumilise lahutusvõimega suvine lend katab Hiiu maakonna, Lääne maakonna, Rapla maakonna, Harju maakonna ja osa Järva maakonnast.


Uued ortofotod ulatuse ja ruumilise lahutusvõime järgi (märkimata alade puhul on ortofotod aastast 2017):

Ülevaatekaart uute fotode ulatuse kohta:


Lisainfo:

Mait Metsur, Maa-ameti fotogramm-meetria osakonna nõunik, Mait.Metsur@maaamet.ee
Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

Pressiteade

Aadressiotsing

Kehtiv aadress


Aadress enne haldusreformi

 

NB! Aadressiteisendaja andmed on üldistatud, täpseid aadressiandmete muudatusi ja järgnevusi vaata Aadressiandmete avaliku rakenduse objekti detailandmete lehelt!

 

Ava Eesti kaart
Maainfo kaardirakenduse versioon, mis töötab ka mobiilsetes seadmetes
Ava Eesti kaardi Flash versioon
Lisaks Maainfo teenusele on kaardiserverisse koondatud kõik
ülejäänud Maa-ameti avalikud kaardirakendused
Ava uus Eesti kaardi testversioon
Maainfo kaardirakenduse uue kasutajaliidese eelvaade (X-GIS 2.0)

Kaardirakenduste kaudu esitatav andmestik on informatiivne, mitte ametlik. Kaardiväljavõtete kasutamisel tuleb ära märkida andmete päritolu (näiteks "Aluskaart: Maa-amet 2019").

Kui kaardirakenduste kasutamisel tekib probleeme või küsimusi, vaadake üle korduma kippuvate küsimuste rubriik, helistage numbril 675 0866 või kirjutage e-kiri aadressil kaardirakendus@maaamet.ee