Liigu edasi põhisisu juurde

ESTHub satelliidiandmed

ESTHub on riiklik satelliidiandmete keskus, mille kaudu on kasutajatel võimalik otsida ja alla laadida Copernicus programmi andmeid. Samuti pakub ESTHub riigiasutustele võimalust andmeid töödelda.

ESTHub kogub Eesti huviala kohta Sentinel ja Landsat 8 andmeid ning pakub nende andmete kiiret alla laadimist.

Andmete allalaadimiseks on kasutusel peamiselt riikidele mõeldud andmete alla laadimise portaal (ColHub). Sellele on meil ligipääs tänu lepingule Euroopa Kosmoseagentuuriga, mille sõlmis EAS 2016. aastal. Kui tavaliselt on kasutajad harjunud Open Access Hub-st andmeid alla laadima, siis ESTHub pakub märgatavalt kiiremat andmete kätte saamise võimalust.

Sentinel 1, 2 ja Landsat 8 kohta laetakse alla ja arhiveeritakse ESTHub-s andmeid ca 200 km ulatus riigipiirist (vt joonis 1) ning Sentinel 3 andmed katavad kogu Läänemere ja selle lähiümbruse (vt joonis 2).

Joonis 1. Sentinel 1, 2 ja Landsat 8 andmete ulatus
Joonis 2. Sentinel 3 andmete ulatus
Copernicus andmete kasutamisel on tähtis silmas pidada viitamise reegleid.
Juhul kui registreerute (või teid registreeritakse) ESTHub-i teenuste kasutajateks, siis nõustute Maa-ameti isikuandmete töötlemisreeglitega.

Satiladu

Sentinel-2 satelliidiandmed on kasutajatele kättesaadavad ka veebirakenduses Satiladu, kus andmed uuenevad iga päev ja on huvilisele kättesaadavad juba samal õhtul. 

Interaktiivse kaardirakenduse abil on võimalik hinnata satelliidiandmete potentsiaalset lisandväärtust oma eriala jaoks, samuti on võimalik luua originaalseid kaardikihte ja neid teistega jagada. Fookusesse on seatud valguse eri spektriosade ning olulisemate maakatteindeksite kasutusvõimaluste tutvustamine. Võrdlemiseks on kättesaadav ka tavavärvides kaardikiht.

Satelliidipildid Eesti ala kohta on Satilaos saadaval alates 2015. aasta juuli seisuga. 


ESTHub-i valmimist rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest 410 336,69 eur ulatuses. Täpsemalt loe Riigi Infosüsteemi Ameti struktuuritoetuste lehelt.

Tutvustavad videod

 

Juurdepääs teenustele

Kontakt

esthub@maaamet.ee

Viimati muudetud: 23.02.2021 08:38
Tagasi algusesse