[Maa-ameti geoportaal]  
  EST ENG
 Sisukaart  

Otsi
      
oota...

 Maa-amet
 

Valmisid uued Eesti põhikaart 1:20 000 trükikaardilehed

8. jaanuar 2019, kell 11:30:59
     

Maa-ametil valmis 13 uut Eesti põhikaardi kaardilehte. Trükitud kaardilehtede piirkonnad jäävad Pärnu, Viljandi, Järva ja Saare maakonda. Kaarte saab soetada Maa-ametist.

Äsja trükist ilmunud põhikaardi kaardilehed katavad osa Pärnu, Viljandi, Saare ja Järva maakonnast, täpsemalt katavad kaardilehed järgnevad piirkonnad: Vatla, Paatsalu, Oidrema, Tõusi, Suurejõe, Aesoo, Kootsi, Võlli,  Lõhavere, Suure-Jaani, Tääksi, Papilaid, Ruhnu.

Nimetatud piirkondade osas on tegu esmatrükina valminud kaardilehtedega, kus ühele sentimeetrile kaardil vastab 200 meetrit looduses (1:20 000). Kaardileht on suurusega 65×65 sentimeetrit, kaardialaga 50×50 sentimeetrit, hõlmates sada ruutkilomeetrit. Uute kaardilehtede aluseks on Eesti topograafia andmekogu, aerolaserskaneerimise andmed ja ortofotod. Topograafilised andmed põhinevad 2017. aastal toimunud aeropildistusel.

Trükitava kaardilehe piirkonna valikul on oluline ennekõike uuendatud alusandmete olemasolu. Lisaks arvestatakse sellega, et trükikaardilehtedega saaksid kaetud kõik Eesti piirkonnad.

Kogu Eesti katab 543 põhikaardi 1:20 000 kaardilehte, neist on nüüdseks trükis ilmunud 446.

Soovijad saavad nii värskeid kui ka varem valminud kaarte soetada Maa-ameti kartograafia arhiivist (Mustamäe tee 51, Tallinn, 665 0707) või posti teel (tellimus esitada e-kirjaga aadressile Eteri.Eha@maaamet.ee). Uue kaardilehe hind on 8,40 eurot, hind sisaldab käibemaksu. Paberkaardi tellimise täpsem info on geoportaalis ».

Üksteist kaardilehte kirjastas Maa-ameti tellimusel Regio OÜ ning kaks Maa-amet.
 


Trükitud kaardilehtede paiknemine.

 


Fragment Ruhnu kaardilehest.
 

Lisainfo
Anu Kaljula, Maa-ameti ruumiandmete osakonna nõunik, Anu.Kaljula@maaamet.ee

Karmen Kaukver, avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

Aadressiotsing

Kehtiv aadress


Aadress enne haldusreformi

 

NB! Aadressiteisendaja andmed on üldistatud, täpseid aadressiandmete muudatusi ja järgnevusi vaata Aadressiandmete avaliku rakenduse objekti detailandmete lehelt!

 

Ava Eesti kaart
Maainfo kaardirakenduse versioon, mis töötab ka mobiilsetes seadmetes
Ava Eesti kaardi Flash versioon
Lisaks Maainfo teenusele on kaardiserverisse koondatud kõik
ülejäänud Maa-ameti avalikud kaardirakendused
Ava Eesti kaart (X-GIS 2.0)
Maainfo kaardirakenduse uus kasutajaliides (X-GIS 2.0)

Kaardirakenduste kaudu esitatav andmestik on informatiivne, mitte ametlik. Kaardiväljavõtete kasutamisel tuleb ära märkida andmete päritolu (näiteks "Aluskaart: Maa-amet 2019").

Kui kaardirakenduste kasutamisel tekib probleeme või küsimusi, vaadake üle korduma kippuvate küsimuste rubriik, helistage numbril 675 0866 või kirjutage e-kiri aadressil kaardirakendus@maaamet.ee

2019. aastal toimub kõigi kaardirakenduste üleviimine uuele X-GIS 2.0 versioonile ja juba üleviidud kaardirakendused, mis on X-GIS 2.0 kaudu kättesaadavad, eemaldatakse varasematest kasutajaliidese versioonidest.

 
 
 
 
_