[Maa-ameti geoportaal]  
  EST ENG
 Sisukaart  

Otsi
      
oota...

 Maa-amet
 

Valmis müraandmete kaardirakendus

9. aprill 2018, kell 08:20:56
     

Maa-ameti ja Keskkonnaministeeriumi välisõhu osakonna koostöös valmis müraandmete kaardirakendus, mis on kättesaadav Maa-ameti geoportaalist. Eri piirkondade mürakaartide kajastamine ühel kaardil annab hea ülevaate kõige mürarikkamatest aladest, sest on hästi näha erineva müratasemega alad. Mürakaartide andmed on hea alus targale planeerimisele, kuna aitab vältida hilisemaid konflikte müraallikate ja -vastuvõtjate vahel.

Järjest enam tunnistatakse müra kahjulikku mõju elanike tervisele. Suurimaks müra tekitajaks kaasaja elutempo juures on maanteeliiklus.

Mis üldse on müra? Ametlik definitsioon ütleb, et müra on inimtegevusest põhjustatud soovimatu või kahjulik heli. On väga raske tõmmata piiri, millal muutub heli müraks. Üldiselt iseloomustatakse müra negatiivsete omadustega - müra on kas liiga vali, ebameeldiv või segav.

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel kahjustab Euroopas ainuüksi liiklusmüra peaaegu iga kolmanda inimese tervist. Viiendik eurooplastest puutub öösiti regulaarselt kokku müratasemega, mis võib oluliselt tervist kahjustada.

Selleks, et hinnata piirkonna mürataset ja seda ka võrrelda teiste sarnaste piirkondade müratasemetega, tuleb kõigil Euroopa Liidu liikmesriikidel koostada strateegilised mürakaardid üle 100 000 elanikuga linnadele ja maanteedele, mida kasutab aastas üle 3 miljoni sõiduki, lennuväljadele, kus toimub aastas üle 50 000 õhkutõusmise-maandumise ja raudteedele, mida läbib aastas üle 30 000 raudteeveeremi.
 


Maanteeliikluse mürakaart, Jüri ristmik


Rohkem infot:

Maa-amet: Sulev Õitspuu, sulev.oitspuu@maaamet.ee
Keskkonnaministeerium: Reet Pruul, reet.pruul@envir.ee
Maanteeamet: Kadri-Piibe Järve, kadri-piibe.jarve@mnt.ee
Tallinna Keskkonnaamet: Triin Ristimets, triin.ristmets@tallinnlv.ee
Tartu Linnavalitsus: Ülle Mauer, ulle.mauer@raad.tartu.ee

Aadressiotsing

Kehtiv aadress


Aadress enne haldusreformi

 

NB! Aadressiteisendaja andmed on üldistatud, täpseid aadressiandmete muudatusi ja järgnevusi vaata Aadressiandmete avaliku rakenduse objekti detailandmete lehelt!

 

Ava Eesti kaart
Maainfo kaardirakenduse versioon, mis töötab ka mobiilsetes seadmetes
Ava Eesti kaardi Flash versioon
Lisaks Maainfo teenusele on kaardiserverisse koondatud kõik
ülejäänud Maa-ameti avalikud kaardirakendused
Ava uus Eesti kaardi testversioon
Maainfo kaardirakenduse uue kasutajaliidese eelvaade (X-GIS 2.0)

Kaardirakenduste kaudu esitatav andmestik on informatiivne, mitte ametlik. Kaardiväljavõtete kasutamisel tuleb ära märkida andmete päritolu (näiteks "Aluskaart: Maa-amet 2019").

Kui kaardirakenduste kasutamisel tekib probleeme või küsimusi, vaadake üle korduma kippuvate küsimuste rubriik, helistage numbril 675 0866 või kirjutage e-kiri aadressil kaardirakendus@maaamet.ee

 
 
 
 
_