[Maa-ameti geoportaal]  
  EST ENG
 Sisukaart  

Otsi
      
oota...

 Maa-amet
 

ESTHub teenused

ESTHub on riiklik satelliidiandmete keskus, mille kaudu on kasutajatel võimalik otsida ja alla laadida Copernicus programmi andmeid. Samuti pakub ESTHub riigiasutustele võimalust andmeid töödelda.

ESTHub kogub Eesti huviala kohta Sentinel ja Landsat 8 andmeid ning pakub nende andmete kiiret alla laadimist. ESTHub kasutab andmete alla laadimiseks peamiselt riikidele mõeldud andmete alla laadimise portaali (ColHub). Sellele on meil ligipääs tänu lepingule Euroopa Kosmoseagentuuriga, mille sõlmis EAS 2016. aastal. Kui tavaliselt on kasutajad harjunud Open Access Hub-st andmeid alla laadima, siis ESTHub pakub märgatavalt kiiremat andmete kätte saamise võimalust.

Sentinel 1, 2 ja Landsat 8 kohta laetakse alla ja arhiveeritakse ESTHub-s andmeid ca 200 km ulatus riigipiirist (vaata skeemi) ning Sentinel 3 andmed katavad kogu Läänemere ja selle lähiümbruse (vaata skeemi).

Copernicus andmete kasutamisel on tähtis silmas pidada viitamise reegleid.

Juhul kui te registreerute (või teid registreeritakse) ESTHub-i teenuste kasutajateks, siis nõustute Maa-ameti isikuandmete töötlemisreeglitega.

ESTHub-i valmimist rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest 410 336,69 eur ulatuses. Täpsemalt loe Riigi Infosüsteemi Ameti struktuuritoetuste lehelt.

Küsimuste ja probleemide korral kirjutada esthub@maaamet.ee

 
 
 
 
_