[Maa-ameti geoportaal]  
  EST ENG
 Sisukaart  

Otsi
      
oota...

 Maa-amet
 

Abivahendid

 

Kui programmi kasutamisel tekib küsimusi või ettepanekuid, siis palume helistada telefonil 6750 866 või saata e-kiri aadressile kaardirakendus@maaamet.ee.

KaldAerofotod, lisapakett ArcMap-ile

KaldAerofotod on programm, mille abil saab soovitud kohas kaardil klikates vaadata lähedalasuvaid Maa-ameti fotolaost pärit nn kaldaerofotosid (ja mis töötab sõltumata ArcMap-töökeskkonna koordinaatsüsteemist).

Programm töötab ArcMapi (versioon 10.x) lisana (Add-In) ja ei ole iseseisvalt käivitatav.

Aerofotode lisapaketi paigaldamiseks tuleb teha hiire vasaku nupuga topeltklõps failil AerofotodAddIn.esriAddIn ning avanevas dialoogis valida Install Add-in. Kui tuleb teade paigaldamise õnnestumisest, siis võib avada ArcMapi ja lisada otsingunupp mõnele nupuribale. Selleks tuleb:

  1. Avada menüüst Customize avada dialoog Customize ning liikuda seal vahekaardile Commands.
  2. Nimistust (kategooria MAAAMET) lohistada KaldAerofotod nupp hiirega mõnele olemasolevale nupuribale (nupu asukoht ei oma tähtsust).
  3. Sulgeda dialoog Customize, sellega on paigaldus lõppenud.

Enne programmi paigaldamist peab kasutaja nõustuma KaldAerofotode litsentsilepinguga.

KaldAerofotode uusima versiooni number on 2.2.3

KaldAerofotode paigalduspakett ArcGIS 10.4 jaoks (  19.08 KB, 18.02.2019 )

NB! kui arvutisse on (olnud) paigaldatud mõni KaldAerofotode varasem versioon (versiooninumber 2.2 või väiksem), siis palume teha väike muudatus Windowsi registris ning eemaldada võtme HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMainFeatureControlFEATURE_NINPUT_LEGACYMODE alt väärtus ArcMap.exe. Vastasel juhul on jätkuvalt häiritud mõned muud ArcMapi funktsioonid (nt. hiirerullikuga suurendamine, alammenüüde avamine jne.).

AadressOtsing, lisapakett ArcMap-ile

 

Aadressotsing on programm, mis ESRI ArcMap keskkonnas võimaldab otsida aadresse ning katastritunnuseid. Otsingu toimumiseks Aadressotsingu tarbeks on vajalik arvutivõrguühendus, et pöörduda Maa-ameti In-ADS gazetteer-teenuse poole. AadressOtsing töötab ArcMap-i kaardiakna koordinaatsüsteemist sõltumatult.

Programm töötab ArcMapi (versioon 10.x) lisana (Add-In) ja ei ole iseseisvalt käivitatav.

Aadressotsingu paigaldamiseks tuleb teha hiire vasaku nupuga topeltklõps failil Aadressotsing.esriAddIn ning avanevas dialoogis valida Install Add-in. Kui tuleb teade paigaldamise õnnestumisest, siis võib avada ArcMapi ja lisada otsingunupp mõnele nupuribale. Selleks tuleb:

  1. Avada menüüst Customize avada dialoog Customize ning liikuda seal vahekaardile Commands.
  2. Nimistust (kategooria MAAAMET) lohistada Aadressotsing nupp hiirega mõnele olemasolevale nupuribale (nupu asukoht ei oma tähtsust).
  3. Sulgeda dialoog Customize, sellega on paigaldus lõppenud.

Enne programmi paigaldamist peab kasutaja nõustuma AadressOtsingu litsentsilepinguga.

AadressOtsingu paigalduspakett ArcGIS 10.4.1 ja uuemate versioonide jaoks (  284.6 KB, 12.10.2018 )

KiirKirjaja, lisapakett ArcMap-ile

 

KiirKirjaja on programm, mis ESRI ArcMap keskkonnas võimaldab värvida objekte (punkt/joon/pind) valitud atribuudi väärtuse järgi. See on näiteks abiks kiirel visuaalsel vaatlusel atribuutide täitmise puudujääkide leidmisel. 

Programm töötab ArcMapi (versioon 10.x) lisana (Add-In) ja ei ole iseseisvalt käivitatav.

KiirKirjaja paigaldamiseks tuleb teha hiire vasaku nupuga topeltklõps failil KiirKirjaja.esriAddIn ning avanevas dialoogis valida Install Add-in. Kui tuleb teade paigaldamise õnnestumisest, siis võib avada ArcMapi ja lisada otsingunupp mõnele nupuribale. Selleks tuleb:

  1. Avada menüüst Customize avada dialoog Customize ning liikuda seal vahekaardile Commands.
  2. Nimistust (kategooria MAAAMET) lohistada KiirKirjaja nupp hiirega mõnele olemasolevale nupuribale (nupu asukoht ei oma tähtsust).
  3. Sulgeda dialoog Customize, sellega on paigaldus lõppenud.

Enne programmi paigaldamist peab kasutaja nõustuma KiirKirjaja litsentsilepinguga.

KiirKirjaja paigalduspakett ArcGIS 10.2 ja 10.3 jaoks (  50.63 KB, 5.05.2015 )

Geoportaali otsing, INSPIRE CSW lisapakett ArcMap-ile

Geoportaali otsing on Eesti kasutajale kohandatud tuletis ESRI loodud ja Apache 2.0 litsentsi alusel levitatud lahendusest.

Programm on realiseeritud ArcMap-i Add-In-ina ja võimaldab ESRI tarkvara kasutajatel pruukida otsimisteenust (CSW discovery service), leidmaks erinevate riikide INSPIRE ruumiandmeid.Kasutaja võib neid kataloogiteenuseid ise muuta ja lisada, sh ka mitte-INSPIRE kataloogide hulgast, mis vastavad OGC CSW standardile. Geoportaali otsingu abil saab vaadata ja alla laadida tuvastatud ruumiandmete metaandmeid ja vaatamisteenuse (WMS) puhul neid kaardile kanda.

Kasutamine 
Programmi võib salvestada enda poolt soovitud kausta. Topeltklõpsuga sellel .esriAddIn laiendiga failil toimub tema installeerimine, mille käigus kopeeritakse programmi toimimiseks vajalikud failid süsteemsesse kausta.
Edasi on Geoportaali otsing valmis kasutamiseks: leiate selle üles ArcMap-i Customize->Customize Mode -> Commands -> MAAAMET alt

Põhjalikum kasutusjuhend on kättesaadav siit.

Enne programmi paigaldamist peab kasutaja nõustuma litsentsilepinguga.

Geoportaali Otsingu paigalduspakett ArcGIS 10.2 ja 10.3 jaoks (  315.08 KB, 5.05.2015 )

 
 
 
 
_