[Maa-ameti geoportaal]  
  EST ENG
 Sisukaart  

Otsi
      
oota...

 Maa-amet
 

Metsanduslike lendude ortofotod


  Maa-amet aeropildistab Eestimaad kaardistuslikul otstarbel kevadisel ajal, kui loodus ei ole veel täislehtes ja fotot kasutades "näeb lehtpuude alla". Kevadiste fotode abil uuendatakse Eesti topograafia andmekogus ruumiandmeid, millest luuakse ajakohaseid aluskaarte.

Suvisel ajal aeropildistab Maa-amet Eestimaad metsanduslikul otstarbel. Lisaks tavapärasele RGB värvikanalitega pildile valmivad n-ö valevärvi fotod, mida kasutatakse edukalt metsade seirel (pildi pealt on võimalik eristada taimkatteta alasid, okas-, sega- ja lehtpuumetsi, niiskeid alasid jm.).

Antud veebilehe kaudu pakume ettevalmistatud kaardilehtede kaupa (1:10 000 Eesti põhikaardi jaotuse järgi) allalaadimiseks metsanduslike lendude ortofotosid alates 2009. aastast ja need on avaandmetena igaühele vabaks kasutamiseks. Fotod on toodetud Maa-ameti poolt, SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel (KIK rahastatud projektid).

Palume fotode kasutamisel viidata andmete päritolule ja pildistamise ajale. Näiteks: "Ortofoto, Maa-amet 2015".

Andmeid alla laadides nõustute avaandmete kasutamise tingimustega.

 Kaardilehe otsing

  Kaardilehtede piire ja numbreid näeb Maa-ameti XGIS Flash kaardirakenduses või uues HTML5 rakenduses

 

Kogu andmestik lehekaupa

NB! Kogu Eesti territoorium ei ole veel metsandusliku lennu fotodega kaetud. Kattuvusest ning lennuaastast annab ülevaate pildifail.

Abimaterjalid:
 
 
 
 
_