Üleujutusohuga alade kaardirakenduse kirjeldus

Üleujutuste rakendusega avalikustatakse üleujutusdirektiivi kohaste riskipiirkondade kaardid (üleujutusohupiirkonna ja üleujutusohuga seotud riskipiirkonna kaardid) ja Keskkonnaagentuuri koostatud rannikualade üleujutuste tõenäosusstsenaariumite kaardid.

Tegevused üleujutustega seotud riskide hindamiseks ja maandamiseks algasid EL direktiivi üleujutusriski hindamise ja maandamise kohta vastuvõtmisega 2007. aastal. Igal Euroopa Liidu liikmesriigil on kohustus hinnata üleujutusohuga seotud riske, koostada ohu- ja riskikaardid ning maandamiskavad. Vastavalt direktiivile on töö planeeritud kolmes etapis: üleujutusriski esialgne hindamine, üleujutusohu ja üleujutusriski kaartide koostamine ja üleujutusriski maandamise kavade väljatöötamine ja rakendamine. Peale riskide maandamiskava valmimist 2015. aastal on ette nähtud üleujutusohtude riskide, kaartide ja maandamiskavade ajakohastamine iga kuue aasta tagant samaaegselt veemajanduskava ajakohastamisega.

Täpsem informatsioon koostatud kaartide kohta on üleval Keskkonnaministeeriumi kodulehe üleujutustega seotud teemalehel.

Sarnase metoodikaga koostas Keskkonnaagentuur kogu rannikualadele üleujutuste tõenäosusstsenaariumite kaardid. Täpsem informatsioon on üleval Keskkonnaportaalis.

ID: FUUKAT101x2

Nimi
Registreeritud KÜ
Metaandmed
Kaardikiht annab kõige ajakohasema seisu maakatastris registreeritud katastriüksuste üldandmete kohta. Katastripiirid kaardirakenduses on informatiivsed!
Name
Registered parcel
Metadata
The map layer provides the most up-to-date status of the cadastral units registered in the land cadastre. Cadastral boundaries in the map application are informative!
WFS URL
WMS URL
WMS URL

Kaardirakenduse kasutusjuhend

X-GIS 2.0 versioon ( 3.9 MB, 14.02.2023 )

Kaardirakenduse tugi

Korduma kippuvad küsimused
kaardirakendus@maaamet.ee
665 0600


Viimati muudetud: 09.04.2024 14:39
Tagasi algusesse