[Maa-ameti geoportaal]  
  EST ENG
 Sisukaart  

Otsi
      
oota...

 Maa-amet
 

Muudatused Maa-ameti Kaart ja Hübriidkaart aluskaartide kujunduses ja Fotokaart WMS teenuse kihtide
koosseisus.

12. jaanuar 2017, kell 10:21:01
     

2017. aasta alguses jõustusid väikesed muudatused Hübriidkaardi ja Kaart aluskaardi andmete kuvamises. Samuti täienes pisut Fotokaart WMSi (http://kaart.maaamet.ee/wms/fotokaart?) struktuur.

Hübriidkaardi ja Kaart aluskaardi andmetes korrigeeriti talunimede paigutust ning kvartalisisestele tänavatele näidatakse nüüdsest alates nimesid (juhul kui neile on nimi antud).

Hübriidkaardile on uue andmestikuna lisatud radade kiht. Maa-ameti kaardirakenduse Hübriidkaardil on rajad automaatselt nähtavad. Radade kihi nägemiseks Fotokaart WMSi Hübriidkaardi koosseisus tuleb kasutajatel Fotokaart WMS oma GIS-tarkvaras uuesti ühendada.


Rajad hübriidkaardil

Fotokaart WMS-i lisandusid veel kaks uut kihti: "Teede nimed" ja "Lülitab välja hübriidkaardi tänavanimed". Uued kihid võimaldavad teenuse kasutajatel seadistada tänavanimede kuvamist.

Kihi "Teede nimed" abil on võimalik tänavanimesid kuvada Hübriidkaardist sõltumatult. See tähendab, et nimede kihti on võimalik vaadata ka ilma tänavateta. Kiht "Lülitab välja hübriidkaardi tänavanimed" võimaldab vaadata Hübriidkaarti ilma tänavanimedeta.

Uute kihtide nägemiseks tuleb kasutajatel Fotokaart WMS oma GIS-tarkvaras uuesti ühendada.


Teede nimede kiht ortofoto taustal

Täpsemat infot erinevate aluskaartide kohta on võimalik leida Maa-ameti geoportaalist aluskaartide lühitutvustuse alt (http://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmed-ja-kaardid/Aluskaartide-luhitutvustused-p500.html). Kõigi avalike WMS teenuste kirjeldused ning kasutamise juhised asuvad samuti geoportaalis http://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmed-ja-kaardid/Aluskaartide-luhitutvustused-p500.html.

Lisainfo:
Sulev Õitspuu, Geoinfosüsteemide büroo juhataja

sulev.oitspuu@maaamet.ee 

Aadressiotsing

Kehtiv aadress


Aadress enne haldusreformi

 

NB! Aadressiteisendaja andmed on üldistatud, täpseid aadressiandmete muudatusi ja järgnevusi vaata Aadressiandmete avaliku rakenduse objekti detailandmete lehelt!

 

Ava Eesti kaart
Maainfo kaardirakenduse versioon, mis töötab ka mobiilsetes seadmetes
Ava Eesti kaardi Flash versioon
Lisaks Maainfo teenusele on kaardiserverisse koondatud kõik
ülejäänud Maa-ameti avalikud kaardirakendused
Ava uus Eesti kaardi testversioon
Maainfo kaardirakenduse uue kasutajaliidese eelvaade (X-GIS 2.0)

Kaardirakenduste kaudu esitatav andmestik on informatiivne, mitte ametlik. Kaardiväljavõtete kasutamisel tuleb ära märkida andmete päritolu (näiteks "Aluskaart: Maa-amet 2018").

Kui kaardirakenduste kasutamisel tekib probleeme või küsimusi, vaadake üle korduma kippuvate küsimuste rubriik, helistage numbril 675 0866 või kirjutage e-kiri aadressil kaardirakendus@maaamet.ee

 
 
 
 
_